Şirketimizin 2013 Yılına ait Olağan Genel Kurulu Yapıldı.

16 Haziran 2014, 12:00 am Written by 
Published in Bizden Haberler
Read 3955 times Last modified on Pazartesi, 08 Eylül 2014 19:17

Genel Kurulumuz 17 Mayıs 2014'de fabrikamızda yapıldı.

Yeni Yönetime Ortaklarımızdan Feyzi Özer, Orhan Odak ve Mehmet Ali Saylı seçildi.

Tunceli Emek Gazetesi:

 

 

Tunceli EMEK- Munzur Su Yönetim kurulunun değişmesi üzerine esnafın Munzur Su ile ilgili şikayetlerini Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Özer’e ilettik. Özer, Munzur Su’nun Tunceli’de pahalı satılmasına vatandaşın gösterdiği tepkinin haklı olduğunu belirterek, “Munzur suyun Dersim’de pahalı satılması halkımızın çok haklı olarak tepki gösterdiği bir konu. Kaynağı burada bir suyun, Anadolu’nun birçok yerine göre burada daha pahalı satılmasının, izah edilecek hiçbir tarafı yok. Bu durumu nasıl düzeltiriz diye biz de kendi içimizde bir çalışma yapacağız. Fiyat politikası konusunda da genel bir çalışma yapmamız gerekiyor. Biz bununla ilgili de çalışacağız. Hedefimiz, burada çıkan bir suyun en uygun fiyatta burada satılması. Bunu sağlamak zorundayız.” şeklinde konuştu.


“Ürün Kalitesi İle İlgili Bir Sorunumuz Yok”

Üretilen suyun tamamını satamadıklarını söyleyen Özer, satılmamasının nedeni olarak ise iyi bir ekip çalışması yapamadıklarına bağladı. Özer, yönetimin değiştiğini ve yeni yönetim ile öz eleştirilerini yapacaklarını belirterek, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Ürün kalitesi ile ilgili bir sorunumuz yok. Gıda Güvenliği Hareketi’nin verilerinde de insan sağlığı açısından en sağlıklı su olduğu belirlendi. Ama iyi bir ekip kurulmadığı ve iyi pazarlama yapılmadığı için satılmamış. Pazarlara, tüketicilere ulaşma konusunda, buranın doğası gereği zorluklar var. Fakat bu zorluklar sonradan oluşan zorluklar değil. Bu tesis kurulmadan önce de bunlar biliniyordu. Bu konuda yeterli bir çalışma yapmadık sanırım. Bunu eksiğimiz olarak kabul edip, bu eksiklikleri gidermek için çalışacağız.”

“Bayi ile Üretici Firma Arasındaki İlişkiler Belirsiz”

Dağıtımların bayiler aracılığı ile yapıldığını fakat bayii ve üretici firma arasındaki ilişkilerini sağlam bir temele oturtmaları gerektiğini söyleyen Özer, “ Bizim bayiler ile ilişkilerimizi de bir temele oturtmamız lazım. Bu konuda da bir eksiğimiz var. Tabiri caizse bayi ile üretici firma arasındaki ilişkiler muğlak. Dağıtımlarda bilinçli veya bilinçsiz aksamalar yapılabiliyor. Şu anda bir müdahalede bulunamıyoruz. Bayiler ile aramızdaki ilişkileri bir sözleşmeye dayandırmamız gerekiyor. Bunun için çalışmalarımız var. Herhangi bir sorunda sözleşme esaslarına göre müdahale edeceğiz. “ ifadelerini kaydetti.

Fiyat konusunun, öncelikli ele alacakları bir konu olduğunu, satış ve pazarlama konusunda da sorunları olduğunu belirten Özer, bu sorunları bildiklerini ve bu durumu bilmelerini çözüm konusunda faydalı olacağını belirterek şu şekilde konuştu:

“Burada ki ve başka bir şehirdeki bayilere satış fiyatımız ortalama aynı. Nakliyeden dolayı uzak illere uygun bir fiyat veriliyor. İstanbul'daki bir bayiye verilen fiyat ile Tunceli’deki bir bayiye verilen fiyatlar fabrika fiyatları üzerinden değerlendirilince toplumda yanlış bir algı oluşur. Çünkü kilometreyi hesaba aldığımız zaman, nakliye farkı ortaya çıkar. Nakliyeyi hesaba kattığımız zaman ortaya paralel bir fiyat çıkar.“Munzur Su Buranın Bir Değeri”

Munzur Su’nun buranın bir değeri olduğunu ve Tunceli ile özdeş bir marka olduğunu söyleyen Özer, "Kapasitesi itibari ile de Tunceli'nin en önde gelen tesislerinden biri. Bütün Dersimliler’in bu değeri koruması gerekir. Dersimliler buna sahip çıkmazsa biz bu değeri koruyamayız. Esnafın şikayetçi olduğu fiyatlarda insanımızın da payı var. Mesela nakliyecilerin fiyat farkı da bu durumu etkiliyor. Esnafın da duyarlı olması lazım. Bu anlamda bir kamuoyu duyarlılığı oluşturulması gerekir. Esnaf, taşıyıcıların yanı sıra zihniyet olarak da değişmezsek, sorunlar ortadan kalkmaz.” dedi.

 

Rate this item
(2 votes)